Maketa policajného auta

Autor: Jozef Drahovský | 11.4.2007 o 15:53 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3193x

Odpoveď na otázku čitateľa.

Fotografie sú z prílohy čitateľa.Fotografie sú z prílohy čitateľa.

Dobrý deň pán Drahovský, chcem sa Vás opýtať, čí náhodou nemáte informáciu, čí môže obec cez ktorú prechádza cesta 1.triedy použiť maketu auta, akú Vám posielam v prílohe, alebo maketu policajta aj bez oficiálneho povolenia okresného DI. Maketa by nijako nezasahovala do cesty. Ďakujem Vám za odpoveď.
S pozdravom Bruno

Vďaka za obrázky z CZ. Na Slovensku som sa zatiaľ s takouto maketou Mestskej polície nestretol i keď makety policajtov v uniforme sa občas vyskytujú.

Teraz k vašej otázke. Pokiaľ ide o maketu príslušníka alebo vozidla Polície alebo Mestskej polície ap. tak musí byť v súlade s predpismi konkrétnej polície. Ak polícia používa maketu, či už dočasne alebo trvale, tak sa riadi legislatívou ktorá sa na ňu vzťahuje.

Čiže ak ma vaša obec mestskú políciu a ako zriaďovateľ jej pribalíte do povinnosti aj prevádzkovanie takej, respektíve adekvátnej makety na naše podmienky, tak problém nevidím. Pokiaľ by išlo o trvale umiestnenie, zrejme si to vyžiada stavebné povolenie alebo aspoň stavebné ohlásenie, samozrejme za súhlasu vlastníka pozemku.

Ale postaviť maketu kohokoľvek v rovnošate, ako je mestská polícia, polícia, armáda atd. inou osobou, respektíve bez jej súhlasu, mohlo by mať celkom vážne právne následky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?