Dopravné značenie počas stavebných prác na Mýtnej ulici

Autor: Jozef Drahovský | 23.4.2007 o 23:58 | Karma článku: 10,57 | Prečítané:  3265x

V piatok som išiel po Mýtnej ulici v Bratislave. Bol tam čulý stavebný ruch. Čo ma zaujalo bol spôsob realizácie dočasného dopravného značenia. Páčil sa mi natoľko, že som zaparkoval a odfotil si ho.


Obr. 1. Prvý pohľad na stavebné práce na Mýtnej ulici. Prvé čo registrujem je zákaz zastavenia a obmedzenie rýchlosti na 40 km/hod, práce na ceste, zúžená vozovka.


Obr. 2. Vľavo je zakrytá dopravná značka parkovanie. Môžem povedať, že tak dokonale zakrytú dopravnú značku som ešte nevidel. Značka je obalená v papieri, zalepená, čo by už samé o sebe väčšinou postačovalo, ale je na nej ešte natiahnuté igelitové vrece a dole zaviazané. Myslím, že určite by vydržala aj tropický príval vody.

Odporúčam všimnúť si doplnkové  priviazanie prenosnej dopravnej značky pre prípad silného vetra. Okrem iného je vidieť aj správne otočenú zábranu  Z2b, kde šípky ukazujú správny smer obchádzania, čo je na Slovenku vzácnosť. Tak isto, značka  C5b prikázaný smer obchádzania aj  značka  B23a zákaz odbočovania vpravo sú vzorovo správe umiestnené.


Obr. 3. Všimnite si vpravo dôkladnosť zakrytia  značky hlavná cesta. Taktiež za povšimnutie stojí použitie správnej zábrany Z2a, lebo bežná prax je, že zo skladu sa zoberie čo je prvé po ruke a tak sa stáva, že namiesto maximálnej rýchlosti 40 km/hod sa nainštaluje  minimálna rýchlosť 40 km/hod, namiesto ľavých vodiacich dosiek sa dajú pravé a podobne.


Obr. 4. Posledná prenosná dopravná značka  pamätá na vodičov a ďalej  umožňuje parkovať. Znova je priviazaná pre prípad silného vetra. Z tejto značky som tiež prekvapený, lebo parkovať sa zvyčajne zakáže až do konca ulice a na prípadné znovupovolenie parkovania sa zabúda.

Mám pocit, že toto dopravné značenie navrhoval niekto kto rozmýšľa, pozerá sa na veci po praktickej stránke a zrejme si bol miesto pred návrhom obzrieť. Taktiež, ten kto značenie realizoval, dal si vzorovo záležať. Ak by som to mal známkovať ako v škole, tak je to jednotka s hviezdičkou.

Poviete si, že takto zrealizované dopravné značenie by malo byť samozrejmosťou, prečo sa nad ním tak rozplývam. Áno, mala by to byť samozrejmosť, ale bohužiaľ nie. Preto chcem tento kladný príklad oceniť a uviesť ako vzor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?