Niečo z histórie - zabudnutý zákaz

Autor: Jozef Drahovský | 19.5.2007 o 16:16 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1959x

Ďalší článok o doprave z dávnejšej doby (10.11.2003). Išlo o zabudnutý zákaz jazdy v pravom pruhu v sústave križovatiek Legionárska, Radlinského, Mýtna, Šancova v Bratislave.

Zabudnutý zákaz jazdy v pravom pruhu v sústave križovatiek Legionárska, Radlinského, Mýtna, Šancova v Bratislave
Obr.1. V Bratislave je málo dopravných značiek, ktoré oznamujú vodičom, do ktorého pruhu sa treba zaradiť ešte niekoľko križovatiek vopred. Preto som túto značku veľmi uvítal a môže sa stať vzorovým príkladom pre ďalšie križovatky.
Obr. 2. S uvedenou značku sa stretnete pri príchode na račianske mýto z Legionárskej ulice.
Obr. 3. Zo začiatku bolo všetko ideálne, ale len do prvej opravy križovatky. Vtedy sa pracovalo v pravom pruhu a je logické, že pravý pruh zakázali používať. Z pochvalu stoji, že to oznámili pred radením sa do prvej križovatky. Keď práce dokončili tak zákaz z tejto značky zabudli dať dole.
Obr. 4. Tento mesiac (11/2003) nastala ďalšia zmena. Pribudlo odbočovanie vľavo už na prvej križovatke, následkom čoho sa upravilo vodorovné značenie a na rad prišlo aj zvislé dopravne značenie.  Lenže firma montujúca toto značenie zrejme nedovidí na hornú časť značky aby odlepila červenú lepiacu pásku z pravej hornej šípky.
Obr. 5. Podľa vodorovného značenia (šípok na zemi, vid' foto) je teraz možne  z pravého pruhu Legionárskej odbočiť na Šancovu, ibaže šípka na zvislom značení je stále prečiarknutá.
Obr. 6. Logická je otázka: Môžu policajti pokutovať jazdu v pravom pruhu?
DOPLNENÉ

Obr. 7. Dnes 14.02.2004 som zbadal, že zákaz, ktorý tam ešte minulý týždeň bol, je už konečne preč. Pravý pruh, po právnej stránke sa môže používať bez rizika pokuty.

Obr. 8. Na detaile je vidieť ako pracné bolo odstránenie lepiacej pásky a lepidla, ktoré sa za tie dva roky zažralo do povrchu dopravnej značky. Týmto považujem vec za vybavenú.

Výber z bohatej diskusie: Asi po dvoch rokoch prišlo, k odstráneniu zákazu. Teraz chápem prečo sa hovorí, že všetko chce svoj čas...

10.11.2003 Jozef Drahovský

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Vzťahový nadštandard Slovenska a Česka čakajú vážne strestesty

Obnovenie virtuality hranice je isteže fajn a krásne.

Advokátov, o ktorých polícia nevedela, mal Kočner viac

Šabík ku kauze motákov vypovedal len nedávno.


Už ste čítali?