Keby boli dopravní policajti zlomyseľní, väčšina už vodičáky nemá

Autor: Jozef Drahovský | 25.5.2007 o 0:08 | Karma článku: 10,57 | Prečítané:  3889x

V Bratislave, ale aj inde na Slovensku je na cestách množstvo pascí vo forme nezmyselného dopravného značenia. Keby boli dopravní policajti v Bratislave zlomyseľní, tak všetci vodiči jazdiaci v Bratislave najmä cez Dostojevského rad, by už boli bez vodičského oprávnenia za prekročenie rýchlosti v obci o 66 percent.

V Bratislave je na časti I. mestského okruhu zóna s maximálnou rýchlosťou 30 km/hod, Pritom za každou križovatkou je dopravná značka upravujúca rýchlosť na 50 km/hod. Je to z dôvodu, že nie je úmysel obmedziť rýchlosť na okruhu, ale v okolitých uličkách mestského centra.

Lenže medzičasom vznikla chyba v dopravnom značení a tá trvá viac ako rok.


Obr. 1. Začiatok zóny 30 km/hod. Hneď na nasledujúcom stĺpe  je upravená maximálne povolená rýchlosť na 50 km/hod. Tak je to aj po každej ďalšej odbočke / križovatke.


Obr. 2. Toto je značka 50 km/hod za križovatkou Dostojevského rad / Landerova. Zdá sa Vám niečo divné na tej značke? Áno je. Teraz si to všimnete, ale počas jazdy sa to dá ľahko prehliadnuť.


Obr. 3. Značka B27a je prečiarknutá do X pomocou červenej pásky. Z uvedeného dôvodu táto značka neplatí a to znamená, že tu platí obmedzenie rýchlosti zo zóny a to je 30 km/hod! Z praktickej skúsenosti viem, že sa tam jazdí rýchlosťou okolo 50 km/hod, čo je prekročenie rýchlosti o 66 percent alebo o 20 km/hod, za čo podľa nových interných pravidiel, skončí vodič na dopravnej komisii a so značnou pravdepodobnosťou na určitú dobu bez vodičského oprávnenia.


Obr. 4. V opačnom smere je tiež zóna s maximálnou rýchlosťou 30 km/hod.


Obr. 5. Po prvej odbočke a na všetkých ďalších je maximálna povolená rýchlosť upravená na obvyklých 50 km/hod.


Obr. 6. Lenže tu to tak nie je. Asi pred rokom tu za pomoci žeriavu, zdvíhali palety na dom pri ceste a vtedy na niekoľko dní obmedzili na úseku asi 40 metrov rýchlosť na 30 km/hod, práve zrušením značiek povoľujúcich rýchlosť 50 km/hod a rozmiestnením zábran Z2b. Lenže po skončení stavebných prác zabudli v oboch smeroch odstrániť preškrtnutie značiek B27a .


Obr. 7. Dobre si pozrite na túto dopravnú značku, ktorá vás v prípade zlomyseľnosti dopravných policajtov môže stáť vodičské oprávnenie na určitú dobu. Našťastie dopravný policajti v Bratislave nie sú zlomyseľní.


23.7.2007 Doplnené

V priebehu 6 alebo 7 mesiaca odstránili červené pásky zo značiek a situácia je opäť prehľadná

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?