Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dianie v strane Sloboda a Solidarita z pohľadu analytika Jozefa Drahovského (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Pan Drahovsky, drzim palce!
 
Hodnoť

k+

vďaka za triezvy pohľad !
 

ste prvý, kto to napísal , gratulujem !

citujem Vás, treba to vytesať do kameňa: "zadefinujte si vnútrostranícku súťaž o predsedu strany a volebného lídra v jednej osobe, vždy včas pre voľbami do Národnej Rady. "
 

Svoje rácio

má voľba predsedu aj pred voľbami (kontinuita) aj po voľbách (volebný výsledok). Ale konanie v SaS naozaj nechápem (ako ich volič). Človek bral Sulíka ako človeka trochu despotického, ľudia od neho odchádzali. Ale keď toto prepuklo, zrazu sa dozvie, že Nicholsonová nepozastavila členstvo kvôli Sulíkovi, ale skôr kvôli Galkovi, keď povie aj adídení Mihál, že problém je viac v Galkovi...
Fakt je, že nie som rozhodnutý, či budem SaS voliť aj narok (tak 60:40 budem), ale nevidím vo voľbách žiadnu jasnú voľbu pre mňa. Progresívci moc otázni, nepredvídateľní a naľavo, Spolu s Beblavým, ktorý je už snáď vo štvrtej strane a je snáď dobrý pracant, ale nie vodca, Kiska sa prihlásil moc ku konzervatívcom. No naozaj nie je koho. Ale as ma SaS presvedčí, Drahovský má môj krúžok.
 
Hodnoť

Pán Drahovský, OK.

Nie celkom však s Vašimi slovami súhlasím.
Na strane jednej tvrdíte, že v predvolebnom období by mala byť voľba predsedu strany,a dôvodom je zaručenie oredvolebnej a povolebnej kontinuity. Obecne s tým súhlasím. Ale prečo to potom (v tomto máte úplnú pravdu) SaS nemá v stanovách? Veď už v roku 2016, ba aj pred nimi v roku 2012, sa vedel termín volieb v roku 2020 ( s výnimkou volieb predčasných). Takže už dávno, pradávno mala byť jasne daná voľba predsedu v predvolebnom termíne. Termín však bol na apríl 2020 a tak sa mne, priaznivcovi, podporovateľovi a voličovi SaS, tento Sulíkov ťah naozaj nepáčil.
Druhý moment sa týka práve tej kontinuity.
Je to vec na diskusiu. Voľba predsedu práve a len po voľbách má svoje rácio. Pretože výsledky strany vo voľbách sú práve a len jasným dôvodom potvrdiť predsedu volebne úspešnej strany na ďalšie obdobie alebo zvoliť iného a tak vymeniť predsedu volebne neúspešnej strany,
To píšem obecne.
Ak sa pozrieme na stranu SaS a jej výsledky vo voľbách 2016 a potom nasledujúce prieskumy až po ten posledný, tak SaS je na klesajúcej trajektórii.
A snáď uznáte, pán Drahovský, že ak je trvalý pokles, tak to do blížiacich sa volieb neveští nič dobrého a tak hlasy po voľbách nového predsedu ešte pred voľbami svoje rácio majú.
Lenže nie spôsobom, že sa voľby zvolajú narýchlo, na mimoriadny kongres a prípadný kandidát(i) nemajú čas osloviť členskú základňu a hľadať podporu.
Ako som už napísal mnohokrát, ja od SaS neutekám a nenapíšem unáhlene, že SaS už voliť nebudem.
V tejto chvíli napíšem jasne, že som aj naďalej volič SaS, ale mám v hlave otáznik.
Otáznik nad tým, čo sa udialo a spôsob akým sa to udialo.
Ak jeden deň predseda povie, že čistky nebudú a o pár dní zmení názor, ak predseda povie, že "platformisti" na kandidátke nebudú, ale súčasne platformistke Kiššovej v nej drží 3. miesto, tak niečo v poriadku nebude. Jednoducho, chýbajú rovné zásady.
Ja v tejto chvíli mám svoj hlas pre SaS.
Pretože:
1. Najväčšou chybou je nezúčastniť sa volieb.
2. Inú alternatívu voči SaS nevidím. I keď sú strany, ktoré v 2. či 3. poradí moje sympatie majú.
Z boja neutekám, ale mám veľký otáznik.
Vám, pán Drahovský držím prsty. Poznám Vás z médií a vaše "dopravné" názory majú moju podporu. A môžu mať aj môj krúžok na volebnom lístku.
 

so zaverom suhlasim

..do bodky. Ohladne volby hlasujem za "pred volbami", lebo kazdy ocakava uspech. A v pripade neuspechu ma byt samozrejmostou ponuknut funkciu pripadnemu schopnejsiemu. Styri roky v stanovach chapem ako maximum na dobre casy.
 

ja nemám otáznik a

neutekám z boja. Poviem a napíšem to pragmaticky:
1) volím SaS
2) využijem aj možnosť krúžkovať
... a nejaký ten blog k voľbám pravdepodobne pridám. :-)
 

teodor, moje 2 body

sú úplne identické s Vašimi.
Ale na otáznik mám právo, pretože nemám dostaok relevantných info a situácia v SaS je taká (a to sa dá predsa dohľadať), že Sulík povedal A o týždeň už B. Takže ten otáznik je, zatiaľ, úplne pochopiteľný.
Nie som predsa smerácka ovca, ktorá slepo verí, všetkému, čo povie preceda.
 

takmer

Takmer so všetkým súhlasím, len s tým, že voliť SaS už nebudem. Dôvod je jednoduchý: Nedokázali vnútorne problémy vyriešiť. To pre mňa znamená, že ani budúce podobné problémy nedokážu. To znamená, že ešte nie sú vyzretou demokratickou stranou. Myslím to tak, že ak nejaká skupina, alebo aj jeden člen má iný názor ako predseda, neznamená to, že ho musí zmeniť alebo byť "odídený" minimálne s kandidátky.
Koho budem voliť, ešte neviem, ale viem koho nebudem: Smer, SNS, Kotlebu, Most, PS a aj SaS.
 
Hodnoť

 

hej, dobry program ... akurat, ze vacsina z otcov myslienok uz kope v inom drese
https://www.zomri.online/2019/...

nie je legitimnou otazka, preco teda tak dlho hriala sas.ka toho hada na hrudi?
alebo nie je legitimnou uvaha, ci sa teda galkom odideni vratia?
ci snad ta, ze naco spoza bucka bruselskeho kricat nieco o navrate podla poctu kruzkov?

v konecnom dosledku - nech je pravda kdekolvek, prehrala dovera volicov
 
Hodnoť

Pred či po

Dilema, či sa má predseda voliť pred, či po voľbách, nie je zďaleka tak jednoduchá, ako je opísaná v blogu. Pol roka pred voľbami musí byť jasný program, vytlačené propagačné materiály, vlastne začína naplno kampaň. Voľba predsedu v tomto období je číri nezmysel a ani zarytý odporca predsedu, ak má trochu zmysel pre realitu, by na jeho výmenu nepristúpil. Na druhej strane je voľba predsedu po voľbách celkom logická, pretože umožňuje výmenu v prípade zlého výsledku, na druhej strane v prípade dobrého aj zvolenie na ďalšie obdobie. Pretože, hoci sa ty podsúvajú všelijaké teórie, strane ide predovšetkým o volebný výsledok a nemá logiku meniť toho, kto tento výsledok dokáže zaručiť. Inak viete, čo je o ďalšie 4 roky, na ktoré je zvolený aktuálny predseda? No predsa pred voľbami....
 

Robert, veď práve. O to išlo.

Ale ak by nastal stav (ktorý si neprajem a verím, že nenastane), že SaS sa do parlamentu nedostane, tak je úplne jedno, čo bude pred voľbami 2024. Už to bude nezaujímavá a nevoliteľná strana a bude jedno, koho bude mať za predsedu.
 
Hodnoť

Pán Drahovský,

už niekoľko krát som sa k situácii SaS, ako občan-volič vyjadril. Neviem, či ste čítali moje príspevky, ale v kocke sa budem snažiť zopakovať pár konštatovaní, lebo toto je téma na podstatne dlhšiu debatu. Už celé moje podozrenie začalo voľbou kandidátov na prezidenta SR. Dlhodobo práve SaS preferovala pána Mistríka, ktorý sa pre mňa v tom čase z nepochopiteľných dôvodov stiahol a SaS mlčala. Zrazu, kde sa vzala, tu sa vzala, pani Čapútová, ktorá bola zvolená minimálnym počtom voličov, tak ako je dres prezentované "demoklratické jadro SaS" celkovým počtom členov SaS. Veľmi dobrý marketingový ťah. Keďže, opozičné strany SaS a OĽaNO získavali nárast preferencií, tak ich bolo z obavy súčasných skorumpovaných politikov vládneho zlepenca rozložiť zvnútra. Ďalšia pod pásovka bola od pána Kisku, Za to čo napáchal, keď zavriem obe oči, aby podporil súčasnú opozíciu, kde mu pán Sulík ponúkal č. 1 na kandidátke, začal loviť v opozičných stranách, a pani Veronika Remišová, ktorá mala u mňa pomerne vysoký kredit týmto prestupom ukázala, že jej ide len o jej vlastný prospech, politikárčenie a presne tak je to aj so "skupinkou demokratického jadra". Miesto riešenia problémov nastupujú vlastné egá. K osobe pána Galka mi stačia vyjadrenia pánov Krajcera, Mihála a Miškova, a to už je čo povedať. A poďme ďalej, zrazu tu máme PS/SPOLU. ktorí zneužili súčasnú politickú situáciu, kedy vrcholí boj za spravodlivosť, tak poprehovárajú neuspokojené politické existencie z týchto dvoch "starých opozičných strán", pozakladajú zlepence a idú robiť "novú opozíciu". Čo už len taký pán Beblavý, ktorému to vysvetlil aj jeho bývalý šéf pán Kaník, ide robiť novú opozíciu. A pozrime sa bližšie aj na PS. To, čo predvádzajú "títo odborníci tímu Vallo" je veľmi draho zaplatená úbohosť a arogancia moci, ktorou títo "odborníci" ovplývajú z daní nás všetkých. Nuž, ak pán Truban si robí chúťky na premiéra po tom všetkom, čo nastváral, tak zbohom buď zdravý rozum. Verím, že tento národ s prepáčením, ešte celkom neosprostel a verím, že skladaním novej vlády bude niekto z dvojice SaS alebo OĽaNO a títo noví opozičníci, ktorí už teraz sú zlepence, skončia na smetisku dejín a nepresiahnu prah zvoliteľnosti, čomu nasvedčujú ich pomaly, ale isto klesajúce preferencie. Pán Sulík bol dosť mäkký a toto mal urobiť podstatne skôr. Držím Vám osobne palce a verím, že aj v doprave začnete riešiť veci pre občanov a nie tak, ako to riešia "odborníci Vallovho tímu" v Bratislave, kde električka bude chodiť častejšie ako metro, fantas magória. Ešte raz, veľa úspechov Vám osobne a aj stranám SaS a OĽaNO.
 

uhercik, tento "národ" Vám v roku

2020 jasne ukáže, aké predstavy ním dlhodobo lomcujú. Toto lomcovanie ani SaS ba ani OĽaNO neposunie do vládnokoaličného košiara. A keby aj posunulo, zopakuje sa rok 2011. Kto má dostatočne predĺženú miechu, ten vie o čom je reč.

S pozdravom odporca Smeru - SD a SNS
 

Ešte odkaz pre nick uhercik

SaS a OĽaNO sa po voľbách 2020 bez PS (z hľadiska možnosti zostavenia koaličnej vlády) nepohnú. Takže nedávať teraz na PS je v podstate pomoc pre Smer - SD a SNS plus ĽSNS. uhercik, chcete aby SaS a OĽaNO ostalo naďalej v opozícii? Ak áno, tak nadávajte na tú časť terajšej opozície, ktorá Vám nevyhovuje.

A zo strany PS sa jedná o akú "aroganciu moci"? Je snáď PS vo vláde? Je súčasťou vládnej koalície?

uhercik, Vaše uvažovanie na diskusnom fóre sa podobá na "politické" klebetenie starších žien pred kostolom. Niečo počuli doma od manželov. Potom to "niečo" bezhlavo napodobňujú, pričom ani len nevedia, aké je rozloženie síl na tzv. politickej scéne.

Čo sa Trubana týka: chúťky na post premiéra si môže robiť až v momente, ak PS vyhrá voľby, prípadne ak bude mať v rukách tie najlepšie karty. V opačnom prípade sa jedná len a iba o konverzáciu.

A len pripomenim to, čo už opakujem takmer pravidelne: v roku 2020 budú karty rozdávať Smer - SD a SNS.

uhercik, tešíte sa?
 
Hodnoť

 

Pan Drahovsky nam navrhuje aby predsedovia stran mohli rozhodovat kedy a ako bude prebiehat volba noveho predsedu. Rovnaku predstavu ma pan Sulik, tak mi napada otazka co bolo prve sliepka alebo vajce.
Mozno by pan Drahovsky ako odbornik na dopravu pre SaS mohol Sulikovi navrhnut aby bol novy predseda pan Sulik zvoleny za predsedu na dozivotie, to by potom vysvetlovalo Sulikov vylet s panom Sabolom do Salzburgu, tesne potom ako sa stal predsedom parlamentu. Tiez by to vysvetlovalo rokovania s Kotlebom o spolocnom postupe proti Smeru a Kocnerom o kupovani poslaneckych hlasov a mnohymi dalsimi vratane Bugiho a spol.
Pan Drahovsky, mna osobne zaujalo vase osobne zistenie davno potom co ste opustili DPMB ze “ak posledna MHD ide do 23.00 a prvy nocny spoj po 0.45 tak vsetci co cestuju medzitym musia pouzit taxik” cim ste oddovodnili zvyseny pocet taxikov na Bratislavskych cestach.
Pre mna nie ste odbornik ani na dopravu.
Bye.
 

 

K textu, ktorý je uvedený v električkách, že posledný spoji ide o 23 hodine z centra mesta sa hlásim, lebo je to aj mojou zásluhou.
.
Len teraz neviem, či ma za to chválite alebo kritizujete.
.
Keď sa rokovalo o tom dokedy majú jazdiť v Bratislave električky ako nosný dopravný systém, tak som navrhoval do 24 hodiny z centra mesta.
.
Okrem iného boli požiadavky aby prestali jazdiť čím skôr, aby si aj taxikári zarobili.
.
Relevantná požiadavka bola z dopravného podniku, aby to bolo len do 21 hodiny z centra mesta. Aby vodiči za ďalšiu hodinu sa stihli otočiť do depa a skončili pracovnú dobu v druhej smene bez nočných príplatkov po 22:00.
.
Vtedy som poukazoval na to, že a chceme aby ľudia v Bratislave využívali MHD, tak MHD musí ísť vtedy keď to ľudia potrebujú.
.
Nakoniec 23 hodina z centra mesta bol kompromis.
.
Ak ste išli električkou ktorá ide ľubovoľným smerom z centra ako posledná alebo aj predposledná tak nezíva prázdnotou ako bola obava, ale býva plná cestujúcich.
.
Potom ostávajú len nočné spoje, ktoré majú dlhší interval a jazdia na trochu iných trasách alebo ísť taxíkom.
.
K prvej vašej požiadavke o doživotnom predsedovi len toľko, ak si prečítate tento článok, tak kritizujem text stanov.
Podľa mňa malo by v nich byť uvedené, že pred začatím príprav na volebnú kampaň do NRSR je čas na výber predsedu – lídra do volieb v jednej osobe vo vnútrostraníckej súťaže.
A to z toho dôvodu, aby bola pre voliča garancia kontinuity pred a po voľbách.
Ak vo voľbách líder neuspeje, malo by byť morálnou povinnosťou abdikovať, ale aj to môže byť zakotvené v stanovách.
 

 

A kto je zodpoveny za to, ze spoje maju grafikon navrhnuty tak aby ludia pri presadani z jedneho spoja na druhy museli pouzit dalsi listok? Cize nadvazujuci spoj odchadza skor ako prichadza prvotny spoj?
Kritika:
Sulik sa potreboval zbavit “vnutornych nepriatelov” a tak si to zariadil aby mu to vyslo. Vy navrhujete aby to bolo priamo zakotvene v stanovach: funkcne obdobie prisposobene jeho potrebam. Potom ale preco SaS sama seba nazyva liberalnou, ked kona autoritativne? Lebo ide o moc?
V jednom so svojich blogov ste napisali, ze az potom ako prestala chodit Mhd po 23 ste pochopili narast taxikarskych sluzieb, s odstupom casu.
Vidim to tak, ze DPMB sa snazi za kazdu cenu zarobit co najviac penazi.
A ja tvrdim, ze mestska prispevkova organizacia, cize DPMB, ma predovsetkym sluzit svojim obyvatelom. Pre obyvatelov su najvacsie naklady pri doprave strateny cas, nie peniaze vydane na samotny presun. Rovnako hypermarkety, nakupne zony, a pod.
Preto je v Bratislave MHD rovnako draha ako v Prahe, ci Viedni, ale ovela casovo narocnejsia a sucasne rovnako nakladna, lebo dopravne prostriedky trasy prejdu, ale poloprazdne.
Cas, nie naklady. Preto MHD nemozem pouzivat.
Liberalne nie autoritativne. Preto SaS nemozem volit. Zasadovost nie je autorita.
Slubte mi, ze sa aspon zamyslite.
Pekny den Ivan Petras
 
Hodnoť

Slová klasika: "Správnosť alebo

nesprávnosť konania určujú jeho dôsledky, nie motívy. Dobrý motív môže predstierať ktokoľvek a v akejkoľvek situácii. Dôsleky konania však už predstierať nemôže".
 

Tak to bol

direkt priamo na bradu. Len neviem, ci to "svedkovia" pochopia. U mna ako skalneho volica SaS Sulik skoncil. Predviedol, ze sa vobec nepoucil zo svojich vycinov a pokracuje dalej v svojej linii neschopnosti spolupracovat s kymkolvek vo vnutri strany aj mimo nej.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Danica Chames: Ako som sa zo zástancu antigénového testovania stala (za pár dní) jeho odporcom 1 117
 2. Katarína Šimková: Objavili sme Poloniny 738
 3. Matúš Šutaj Eštok: Predlžovanie núdzového stavu je obyčajnou fraškou vystrašeného Igora Matoviča 730
 4. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (26.2. - 4.3.1921) 723
 5. Marek Mačuha: O vakcíne Astra-Zeneca 698
 6. Martin Sukupčák: Jankovská je žumpou slovenského súdnictva 612
 7. Miroslav Sopko: Ľudia, nebláznime 565
 8. Ján Šeďo: "Parketové väzenie" - maďarská špecialita vo výkone trestu ? 535
 9. Ivan Mlynár: Rozdiel medzi : „ Matovič je zlým premiérom „ a „Matovič je horším premiérom ako Fico“ 415
 10. Pavel Dvořák: Prečo sa 260 miliónov ľudí volá WANG, LI alebo ZHANG? 369

Rebríčky článkov


 1. Marián Šestina: Otázky a odpovede, ktoré prináša táto doba.
 2. Stanislav Jurčišin: Kapitalizmus začal a skončí v Amsterdame?
 3. Viktória Nováková: Darmožráč
 4. Štefan Vidlár: Hodnota pani Zemanovej
 5. Jaroslav Polaček: Štyria proti, ostatní za
 6. Kristína Jakubičková: Priateľov máš?
 7. Miriam Studeničová: Pre pomoc ľuďom s najťažším priebehom nákazy! A nie len im!
 8. Štefan Vidlár: Umíráňí
 9. Jozef Neoral: COVID-19 a stopa po nás
 10. Marian Kopernický: Mikrovinárstvo S42 v roku 2020.


Už ste čítali?