Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Naozaj len 10% vozidiel prispieva na diaľnice platením mýta a ostatní jazdia načierno? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Je to skvele nastavené. 55% výpalné firme, kde náklady na prevádzku sú minimálne a z výpalného NDS ide 35% inde. Vami navrhovaný systém , je zlý. Funguje totiž systémom, ak je niekde diera, zalepia ju obyvatelia. Okrem diaľničných poplatkov, platíme totiž aj cestnú daň a jednu z najvyšších spotrebných daní na palivá + ostatné poplatky. To nie je o nedostatku zdrojov, to je o ich rozkrádaní a neefektívnom používaní. Na Višňovom sa dajú vyrobiť mreže v hodnote 10tisíc a predajú sa za 235 000 tj s 2 000% tnou prirážkou a všetko je OK.Tých rozkrádačiek sa deje každý deň iks Váhostav, Doprastav, Dúha , amatéri s neúnosným lôžkom cestys azbestom v BA .....a dieru máme plátať my ? Prečo?
 

 

systém nie je zlý iba ho štát zle nastavil. ja by som úvahu pána Drahovského rozšíril tak, že okamžite by sa mala zrušiť zmluva so spoločnosťou čo spravuje mýto, jeho správa by mala prejsť pod NDS, a pri spoplatnení všetkých úsekov ciest mýtom prerozdeľovať financie vybrané za uvedené úseky jednotlivým správcom. V tomto dobre vymyslenom systéme sme ale dopustili reťazec, kde máme teraz jedného "darmožráča" ktorý odsáva podstatnú časť finančných prostriedkov do svojich vreciek a tým sa nevracajú do cestnej siete.
 

 

Áno, system mýtnych poplatkov a daní má Slovensko zle nastavený.
Satelitný systém mýta je nástroj ako hociaký iný. Taktiež cestná daň a spotrebná daň na palivu sú ekonomické nastroje štátu.
Zavedením mýta, ktoré by spoplatnilo používanie ciest adresne, mali ísť dole ostatné dane. Lenže politici radi prerozdelujú čo najväčšiu kopu peňazí, preto novú daň alebo poplatky pridajú a strané ponechajú.
 
Hodnoť

 

Je úplne symptomatické, že hoci má SaS plné reči toho, ako chcú minimálny štát, minimálne dane atď, tak v reále, jediné čo vedia, je dane, odvody a poplatky zavádzať a zvyšovať. Toto je toho tiež krásnym príkladom.

A mnohí tiež pamätáme, ako sa SaS počas svojho krátkeho vládnutia v rokoch 2010-2011 pričinila o zavedenie nezmyselných zdravotných odvodov z dividiend, ktoré už boli našťastie zrušené a ktoré by radi po volebnom víťazstve zaviedli znova (viď. verejné vyjadrenia "teamleadera" pre odvodový bonus).

Veriť tomu, že SaS má "najlepší program" môže len ten, kto ho nečítal a/alebo nepochopil, bohužiaľ.
 

Matúš C

Na základe čoho si myslíte, že ak sa doterajší objem poplatkov vybraný na mýte (-20% na jeho prevádzku) prerozdelí jednotlivým správcom komunikácii, po ktorých sa jazdío, že to bude zvýšenie dane?
 

 

Ak som správne čítal, tak chcete aby bola spoplatnená celá cestná sieť a nielen dialnice či cesty 1. triedy. To neprinesie navýšenie poplatkov?

Prípadnú zmenu prerozdeľovania som nijako nekritizoval.
 

 

Matus C, nechlastaj denaturak, rozleptava ti to dutinu mozgovu.
 

 

Ďakujem za radu, ale už takmer 15 rokov som takmer čistý abstinent. Každopádne som rád, že inak voči mojej argumentácií nič vecné nemáte a iba toto vás trápi ...
 
Hodnoť

 

To sa vedelo este v case pripravy zmluvy ze NDS najblizsie desatrocie z myta moc neuvidi, system bol tak od pociatku sity, partia co toto spachala bola odvtedy 2 x zvolena vladnut, aj po tom co ich fizli rozprasili proest kamionistov, a neverim ze len tak lahko sa da odstupit od zmluvy, a ta banda sa len mlcky stiahne.
 

 

plne suhlasim, už od začiatku to smrdelo zlodejinou a je zaujímavé, že až po 10-ich rokoch to niekto odkryl.
Najprv sa pred nejakým rokom hovorilo, že naše úrady nemôžu vymáhať neuhradené poplatky za diaľnice od zahraničných držiteľov vozidiel, keď ich nechytia. Teraz vypláva, že celý systém je cez NDS tunel jak vyšitý. Kľudne by tie peniaze dokázali pokryť diery v budúcom rozpočte. A ešte by sme mali cesty jak lusk. Pemprliny by mal zvolať radu obrany štátu, došlo k bezbrehému ohrozeniu hospodárskych záujmov Slovenska. Koaličný podvodníci by sa mali verejne samozbičovať , nabehnúť do Višňového na čele s plukovníkom a ruským trolokapitánom, lopaty krompáče do ruky a nepustiť ich z poza tých zlatých mreží kým ho nedokončia .
 
Hodnoť

 

Ale veď ono to tak aj bolo myslené.

Teda, pôvodne to bolo myslené tak, že 100% pôjde Skytollu a "partnerom Skytolu" ale to by už bolo veľmi očividné. Takže sa urobil kompromis -55 Skytoll, 45 štát. A keďže štát ovládajú tí istí, ktorí ovládajú Skytol, nakoniec všetko peniaze z mýta skončia v jednom vrecku.


Ale voliči si to pochvaľujú, a volia ich stále dookola.
 
Hodnoť

 

Klasicka zlodejina na slovensky sposob: zakazku dostane spriatelena firma, ktora sa na nej poriadne nabali. Pre porovnanie, vedla v Rakusku sa o dialnice a rychlostne cesty stara Asfinag, specialne pre tento ucel zalozena akciovka v 100% vlastnictve statu. Myto a dialnicne znamky si riesia sami, cize vsetko co za to vyberu zostava im, a zaroven je cela tato suma (zhruba miliarda euro kazdy rok) ucelovo viazana na vystavbu a udrzbu ciest. A zo statneho rozpoctu nedostavaju vobec nic, ani euro na ziadny projekt! Pritom vidno, ze naozaj nieco robia (napr. A1 rozsirena na 3 pruhy, vystavba A5, A7/A26 okolo Linzu, S1 sa predlzuje tunelom popod Dunaj, atd).

No ale u nas sa hlavne musia nabalit Skytol a jeho "partneri", a este aj z toho co NDS spolocnost dostane, 3/4 "prezeru", a na samotnu vystavbu idu odrobinky. Stavebne projekty sa zase posuvaju na spriaznene firmy, ktore bud s robotou seknu (ako taliani s tunelom Visnove), alebo do nasypu hadzu kadejaky odpad (azbest, drevo, handry). Nuz, ako povedal kedysi velky Mufti, "na Slovensku je to tak!"...
 
Hodnoť

Kto je za tým?

A nech mi nikto nehovorí,že sa to nedá zistiť.Je to zlodejina,tak ich treba pozatvárať a majetok zhabať do posledného bratranca.Inak poriadok nebude.
 
Hodnoť

Pozrite sa do ČR tam ide z diaľničného

mýta 65% štátu a 35% súkromnej firme, na Slovensku malo byť 35 štátu a 65% súkromníkovi !
Výciciavanie štátu všade kde sa len dá a kedy sa len dá a za všetkých vlád od močára cez radcov UKR až k dokonalosti vylepšenej ficoidmi !
Dzurinda ešte "nahnal" NDS zo štátnej na Miletičovej do súkromnej budovy Apollo - predsa Bakšiš nepustí (však pán Mikloščurka DÚ KE !!) Strata 50mil SK ročne za zbytočný nájom ! To bolo sofistikovanejšie vykrádanie št. kasy ako asi "učili" žiakov na UKR ! Hranol po nástupe "zavrčal", akože to chcel zmeniť ale zrejme po Bakšiši sa odmlčal . Po voľbách uvidíme ako sa "vykrešú" novodobí zlatokopi ! aj mýto a veci okolo neho bude dobrým lakmusovým papierom ! Ktovie na koľko storočí zaviazali nájom NDS ?
 
Hodnoť

Oprava

oprava: Spoplatnené sú len diaľnice, rýchlostné cesta a cesty 1. triedy v extraviláne obcí.
To je podstatný rozdiel!

Preťažený kamión, ktorý prechádza napr. z Palmy do Figara a späť alebo z Taurisu hocikam do predajne, a pod. neplatí nič.
 
Hodnoť

Kto vlastní SkyToll

Už by to niekto mohol zistiť, kto je vlastníkom SkyToll-u? Nejaký Ibertax, toho zas vlastní niekto z Holandska, Sevenra, B.V. Kto to je, tá Sevenra? Žeby to bol niekto neznámy? Prečo sa o to novinári nezaujímajú. Z Ibertaxu si majitelia vyplatili všetky dividendy, za 47 mil. EUR zisku za rok 2013 zaplatil iba 843 tis. EUR na DzPPO. Pri sadzbe 20% to malo byť 9,4 milióna. To by som bol rád, keby to p. Vážny, p. Počiatek vysvetlili. Prečo to nezaujíma NKU? Kedy budú tí dvaja tam , kde je Bašternák a Kočner?
 

 

Konečný užívateľ výhod je Petr Syrovátko a Eva Syrovátková z Liberca, Petr Syrovátko bol spájaný ako veľmi dobrý kamarát s Kellnerom, ktorý už je viac známy...
No ako sa čo kde stráca, ťažko povedať...
 
Hodnoť

 

Česka republika práve prechádza z technologia Kapsch na technologiu CzechToll/SkyToll. Tvrdia že ročne ušetria na poplatkoch prevadzkovateľovi 10 mld. Kč. Slovensko v tendri na myto vybralo SkyToll s cenou vyššou o 300 mil.eur oproti Kapsch.Z toho vychádza, že tender bol formálny NDS dopredu bola dohodnutá so SkyToll a ten si nahodil cenu akú chcel aby dosahoval obrovské zisky. Priamu zodpovednosť za tento megatunel majú smeracki manažeri Važny a Choma. Teraz keď to NKU odhalil, tak SMER ich nadáva ani na kandidátku do volieb. Som prekvapení že to zatiaľ opozícia nekomentuje, možno to vytiahnú až v poslednom mesiaci pred voľbami.
 


Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 2 225
 2. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 1 195
 3. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 964
 4. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 259
 5. Branislav Gröhling: Takto tečú peniaze do našich škôl 259
 6. Věra Tepličková: My chceme Blahu! My chceme Blahu! My chceme Blahu! 218
 7. Marian Baran: Domáca šunka 206
 8. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 203
 9. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 154
 10. Miroslav Babič: Ako to bolo s nákupom rúšok pre Bratislavu cez Team Vallo? 144

Rebríčky článkov


 1. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 2. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 3. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 4. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 5. Viliam Majda: Bieda ŽSR
 6. Vladimír Hatara: Matovičov pokus "death free"
 7. Miroslav Sabol: Byť pripravený znamená aj poriadne dezinfikovať povrchy.
 8. Martin Fletcher: Poletíme? Živě ve verzi Rudolf plus dva – v pondělí 6. dubna v #kulturažije na Mall.tv
 9. Zuza Ferenczová: JEDNO BLEDOMODRÉ OKO / denník korona vírusu 11
 10. Roman Hutira: Zo Sydney sa presťahoval do Šaľe a je mu dobre!


Už ste čítali?