Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo má prednosť svetelná signalizácia alebo značka stop? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Je to všetko pekné, ale

tých priecestí s bielym svetlom ubúda. Nedávno som išiel do Miškolca cez Slovenské Nové Mesto a na ceste je niekoľko železničných priecestí. A všetky s bielym svetlom, čo je veľmi dobrá vec. V noci už pol kilometra pred priecestím vidno to biele svetlo, čo je pre šoféra veľmi užitočné. Naše železnice ich postupne odstráňujú a vyhovárajú sa na EU. Že v Európskej Únii to nie je povinné, tak je všetko v poriadku. Oni žiadny predpis neporušujú, pre nich je to v poriadku. Že to biele svetlo zvyšuje bezpečnosť, zachraňuje ľudské životy, to ich nezaujíma. Inak typický alibistický postoj železníc prezentovaný mnohokrát, i pri tragických nehodách. Možno námet pre nového ministra dopravy, aby zjednal nápravu.
 

 

Ja učím ľudí prechádzať železničným priecestím tak aby najprv hľadali blikajúce biele svetlo. Keď ho nevidia tak možno len silno svieti slnko a nevidia ani červené blikajúce svetlo, respektíve nastala porucha signalizácie, treba by ostražitý oveľa viac ako štandardne.
.
Rušenie bieleho blikajúceho svetla znamená pre vodiča degradovanie informačnej hodnoty signalizačného zaradenia.
 
Hodnoť

Zakon

Zakon plati vzdy cely naraz. Nemozno zakon vykladat tak, ze plati iba niektore ustanovenie zakona.
Ak jeden paragraf hovori o prednosti semaforu pred zvislou znackou (A) a druhy paragraf. (B) zacina podmienkovou vetou: ak je pritomna zvisla znacka, neznamena to, ze mam vykonat obe povinnosti z oboch paragrafov, pretoze, to by znamenalo, ze nariadenie o prednosti riadenia svetlami by nenegovalo zvislu znacku, to jest paragraf A by neplatil pre paragraf B a to by znamenalo ze zakon neplatil ako celok naraz.
 

Tiež si myslim,

že to Doplnenie je postavené na vode. Potom by som musel zastaviť na Stopke aj na semaforoch na zelenú. Nehovoriac, že pokutovanie nezastavenia na Stopke je zvrátenosť, ešte sa nikdy nestala nehoda kvôli tomu, že niekto nezastavil na Stopke...
 
Hodnoť

Vozovka

Vozovka sa krizuje s chodnikom pre cyklistov, na vozovke je priechod pre cyklistov. Cez priechod pre cyklistov chcu prejst 2 cyklisti v protismeroch a jedno vozidlo. V akom poradi prejdu tieto 3 vozidla priechod pre cyklistov?